Beleid, Bestuur, Management & Pedagogiek in het kindcentrum

Nieuw: De Ontevreden Baby Podcast is live! Eerste aflevering online!

In deze podcast delen experts zoals kinderartsen, lactatiekundigen, pedagogen en psychologen hun inzichten over het boek De Ontevreden Baby van Pamela Douglas. We bespreken thema’s zoals huilen, slapen en voeding. De opnames zijn gemaakt tijdens het Babycongres (januari 2025) van partner Logacom.


Nieuw: De Ontevreden Baby Podcast is live! Eerste aflevering online!

Aflevering 1: Hoeveel gehuil is normaal?
In deze aflevering spreken we met Dr. Lenny van Rosmalen (Universiteit Leiden) over de vragen: Hoeveel huilen is normaal voor een baby? Wanneer wordt het een probleem? Dr. van Rosmalen legt uit hoe opvoedingsidealen onze verwachtingen beïnvloeden en hoe dit onze interpretatie van huilen verandert. Wil je meer lezen over omgaan met huilen? Lees dan Hoofdstuk 1, 'Hoeveel gehuil is normaal?', van het boek De ontevreden baby van Pamela Douglas.

Link naar de podcastaflevering: https://open.spotify.com/episode/55fStr0yHkUFmLUQJigAP2?si=5iR1SUVNQoiGUsFOLRUZdw

Over het boek De ontevreden baby

Dr. Pamela Douglas doet al jarenlang onderzoek naar de oorzaken van onrustig babygedrag. Haar onderzoek heeft geleid tot nieuwe inzichten in onder andere de benadering van huilgedrag, voeding en contact tussen ouders en kind. De vele ervaringsverhalen en de makkelijk te volgen informatie bieden herkenning en aanknopingspunten om ouders en verzorgers te laten ontspannen. Zij stelt geen strakke slaapschema’s voor, bindende adviezen over borstvoeding of het in het ouderlijk bed laten slapen van de baby. Haar suggesties zetten ouders en verzorgers op een empathische manier op een spoor dat rust kan brengen.

De ontevreden baby geeft niet alleen jonge ouders een geweldig handvat, maar biedt kinderartsen, verpleegkundigen, pedagogisch medewerkers die met baby’s en ouders werken een schat aan informatie gebaseerd op wetenschappelijk onderzoek. De aanpak van Pamela Douglas moedigt hulp- en zorgverleners aan om breed te denken. Met de informatie kunnen professionals baby’s en hun ouders op een onderbouwde manier geruststellen en helpen.

 Lees meer & bestel het boek De ontevreden baby. Hieronder meer interessante congressen van partner Logacom.