Tijdens het webinar delen vijf experts uit wetenschap en praktijk waardevolle inzichten en geven concrete handvatten om de samenwerking tussen voorschool en vroegschool te verbeteren. Verder vertellen de gemeenten Borger-Odoorn en Zaltbommel over hun inspirerende aanpak en over hoe ze resultaatafspraken hebben opgesteld en monitoren. Deze voorbeelden bieden handvatten voor andere gemeenten die stappen willen zetten in het verbeteren van hun vve-resultaten.
Resultaatafspraken voor vve zijn sinds 2010 wettelijk verplicht. Gemeenten en schoolbesturen maken hierbij afspraken over de resultaten van vroegschoolse educatie. Hoewel voorschoolse educatie niet verplicht is om deel te nemen aan deze afspraken, kiezen veel gemeenten ervoor om dit toch te doen.
Momenteel heeft 69 procent van de gemeenten resultaatafspraken geformuleerd. Toch blijft een aanzienlijk deel achter. Om de knelpunten en succesfactoren in kaart te brengen, voerde de onderwijsinspectie in 2023 een verdiepend onderzoek uit. Hieruit blijkt dat het maken van goede resultaatafspraken én het naleven ervan lastig is. Vaak worden deze afspraken vooral gebruikt als verantwoordingssysteem, terwijl ze juist bedoeld zijn om gezamenlijke ambities te realiseren.